zobacek
Nejkrásnější Česko

Středočeský kraj plný přírody i zážitků

Střední Čechy většina z nás zná především pro své přírodní krásy, historické objekty a turistiku. Ale co takhle si svůj výlet s procházkou trochu okořenit a zažít něco trochu jiného? Sepsali jsme pro vás několik nápadů na místa, kde si nejen odpočinete, ale i užijete něco navíc. Odskočte si tedy ze žluté stezky za některým z našich tipů a užijte si svoje zasloužené volno na maximum!

Zábavné aktivity, co i něco přiučí


Dětskou zvědavost probudíte v HistoryPark Ledčice, kde se o vaše ratolesti postará tým lektorů. Pod jejich dohledem si na místě mohou vyzkoušet třeba rozdělat oheň, vyrobit sekyrku z kamene, postavit dřevěný dům a další zajímavé věci, které je seznámí s historií člověka a jeho fungováním. Samozřejmě se k nim můžete ale připojit a zkusit si vše s nimi. Třeba výrobu suvenýru, který si pak můžete odnést domů!


Prohlédnout si krásy Středočeského kraje z koňského sedla se vydejte do ZOOPARK Zelčín. Projížďky jsou situovány v krásném terénu podél neregulovaného břehu Vltavy, kde se nabízí mnoho kilometrů cest bez silnic a aut. Kromě Fjordských koní najdete na farmičce další, převážně domácí, zvířata a s většinou z nich máte možnost přímého kontaktu. Rozkošná kůzlátka, kachny či ovce se už těší, až se na ně přijdete podívat! Na farmě navíc můžete i nocovat a využít místní tábořiště. Díky tomu si atmosféru zooparku užijete opravdu na maximum. Svůj pobyt na víkend si objednáte tady.


Na víkend princeznou a princem


 Za pohádkovým zážitkem se vydejte na zámek Liblice, kde si můžete užít luxusní, královské ubytování v barokním stylu. Nádherná zámecká zahrada vám poskytne svou náruč třeba pro odpolední relax s knížkou. A jestli chcete své body využít na maximum, dopřejte si i wellness či masáže, které váš romantický víkend báječně podtrhnou. Zámecká atmosféra v kombinaci s hýčkáním vašeho těla zaručí, že budete odjíždět dokonale odpočinutí a s čistou hlavou.

Probádejte historii v zábavním parku

Dějepis je nuda? V History parku rozhodně ne! Poznání a výuka formou zábavného programu vás přenese do dob, kdy se lovili mamuté. V ceně vstupného je pro vás připravena široká škála věcí. Vyzkoušíte si práci s hlínou, vyrobit pazourek, dřevěnou sekyrku, založit oheň a mnoho dalšího. Vzdělávání už bylo dost? Tak co takhle si zahrát třeba kroket nebo pétanque na upravených hřištích? V areálu je k dispozici zdarma i ohniště s dostatečnou zásobou dřeva, kde si můžete odpočinout a připravit něco k snědku.

Sportovně laděný oddech pro aktivní


Raději byste si spíš rekreačně zasportovali? Pak určitě navštivte třeba badmintonové hřiště ve Sportovním centru Počaply. Kromě badmintonu si můžete zahrát třeba i tenis či halový fotbal a za odměnu se nechat rozmazlit v sauně a vířivce. Vodní radovánky, ale i masáže a saunu, vám dopřeje bazén Neratovice. Krásně teplá voda, tobogány i různé druhy bazénu vás i vaše děti zabaví na dlouhé hodiny. Samozřejmostí je i bazén pro děti, kde se i malí neplavci mohou s vámi naučit plavat.


Víc, než voda samotná vás fascinuje život v ní? Tajemný svět pod vodní hladinou se naučíte zkoumat díky potápěčským kurzům v Potápěčská technika – Mělník. Projdete si s lektorem využívání potápěčské techniky a dýchání pod vodou. Potom už jen zbývá skočit na nejbližší dovolené u moře pod hladinu a nechat se unášet dechberoucím pohledem na korály a další podvodní krásy, které vodní svět přináší.


Myslíme na vás.
Benefit Plus

Předchozí článekDalší článek

Vyzkoušejte si jízdu na koni v přírodě

Vyskočte do sedla a nechte se unášet přírodními krásami! Pro začátečníky i zkušené jezdaře je v ZOOPARK Zelčín k dispozici stádo Fjordských koňů, na kterých se můžete svézt. Pohled z koňského hřbetu si užijete buď s trenérem v jízdárně, nebo s doprovodem přímo v přírodě středních Čech. Na farmě si na své přijdou i opravdu malé děti, které si užijí okruh pro vodění na koních. Po parádní jízdě je také možno navštívit i ostatní zvířata z farmy, povodit si na vodítku kozy či nakrmit a pohladit třeba ovce a další domácí zvířata.

Nocleh na farmě s domácími zvířaty

Napadlo vás někdy zkusit se prospat na farmě? ZOOPARK Zelčín přináší jedinečnou možnost strávit celý den se zvířaty a vzbudit se přímo do děje! Kempovat můžete v teepee v tábořišti, nebo třeba přímo u ohrad. Během dne uvidíte jak se zvířata chovají, jak se krmí, jak se o ně pečuje. Kromě toho si je můžete sami zkusit třeba povodit a nakrmit a také se na farmě projet na koních. V místním hostinci si pak můžete dát skvělý oběd a užít si oddech na terase.

Královské ubytování na barokním zámku

Komfortní ubytování jako z pohádky a nekonečný klid v zámecké zahradě je rozhodně recept na to, jak nabrat novou energii a zažít hezké chvilky ve dvou. Romantické prostředí barokního zámku vás pohltí a nebude se vám chtít snad ani pryč. Vybrat si můžete z dvou typů pokojů. Zámecké, kde jsou pokoje zařízené originálním nábytkem po původních majitelích a Depandance ve vedlejších budovách zámku, které jsou zařízené moderním nábytkem.

Procvičte si podání v badmintonu

Badminton je skvělá forma zábavy pro chvíle na chatě či u vody. Natrénujte si správné podání a schopnost zmást protihráče ve Sportcentru Horní Počaply! Speciálně upravený povrch v hale dává možnost zahrát si třeba i fotbal, tenis nebo florbal. A až se dosyta vyřádíte při sportu, nezapomeňte navštívit wellness zónu a trochu vydechnout. Díky endorfinům ze sportu a relaxu v sauně či vířivce budete odcházet domů s dokonale čistou hlavou.

Skočte do vody a pořádně si zaplavte

Prsa, kraul, nebo motýlek? Zaplavte si všechno! Bazén Neratovice má několik krytých bazénů, kde si můžete dosyta užít každé další tempo a potrénovat fyzičku. Pro malé děti nechybí dětský bazének a třeba i tobogán, kde můžete společně dovádět. Pohodu po vodních radovánkách si užijete ve vířivce, která má příjemných 32 stupňů.

Zaplujte do podvodního světa na kurzech potápění

Pod vodní hladinou se nachází zcela jiný svět. Světlo se zde láme, zvuky šíří jinak a prostředí působí klidným a pokojným dojmem. Zakuste na vlastní kůži ponor pod vodní hladinu s kompletním potápěčským vybavením, naučte se dýchat a pohybovat pod vodou a najděte zcela jinou perspektivu. Díky kurzům to zvládne opravdu každý, protože jsou vhodné pro začátečníky i zkušené potapěče.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.