zobacek
o benefitech

Proč při každé platbě zaměstnaneckými benefity ušetříte 31,1 %?

Mnoho zaměstnavatelů dává svým zaměstnancům zaměstnanecké benefity ve formě cafeterie. Proč se tento způsob tak rozmohl? Co znamenají benefity pro zaměstnance? Pojďme se podívat na benefity z trochu jiné strany.

Za všechno může zákon

Tajemství tzv. volnočasových zaměstnaneckých benefitů se ukrývá v zákonu. Konkrétně Zákon o daních z příjmu určuje rozsah benefitů, jejich výhodnost, rozsah poskytování i omezení. Zaměstnavatelé využívají tento fenomén, protože je to velmi výhodné pro jejich zaměstnance.

Proč je to výhodné?

Jednoduše proto, že zaměstnanec z částky, kterou mu zaměstnavatel dá do cafeterie neodvádí sociální pojištění, zdravotní připojištění ani daň z příjmu. Zaměstnanec tak ušetří 31,1 % oproti tomu, pokud by stejnou částku dostal do hrubé mzdy. Dostane-li zaměstnanec 1000 Kč do hrubé mzdy, dostane 689 Kč v čistém. Dostane-li stejnou částku do cafeterie, může vyčerpat 1000 Kč. A to je jistě rozdíl, který se vyplatí.

Kde všude je možné benefity utratit?

Zákon se zaměřuje na obnovu psychických a fyzických sil, a definuje tak oblasti sport, zdraví, vzdělávání, cestování, tištěné knihy a kultura. Konkrétní rozsah najdete v cafeterii nebo to nejlepší zase v našem předvýběru.

Pro koho jsou benefity určené?

Benefity může využívat nejen zaměstnanec, ale také jeho rodinní příslušníci. Nejčastěji tedy partneři a partnerky či děti.

Je zřejmé, že s každou platbou zaměstnaneckými benefity ušetříte 31,1 %, tedy více než třetinu. Podívejte se na nejoblíbenější benefity nebo na 3 největší chyby při čerpání benefitů.

Myslíme na vás.
Benefit Plus

Předchozí článekDalší článek

Obdarujte sebe i své blízké hezkou knížkou

Začtěte se do voňavých listů, kde fantazie nemá meze. Knihy jsou skvělým dárkem nejen pro vás, ale i pro vaše blízké. Díky online objednání navíc nemusíte nikam chodit. Takže navzdory opatřením seženete malou radost pro kohokoliv. Jaký titul si vyberete tentokrát?

Spojte wellness a sportovní dovolenou dohromady

Krkonošské hory, turismus a skvostná příroda v okolí. Na hotelu wellness centrum s vyhřívaným bazénem, sauna, parní lázeň, vířivka a mnoho druhů masáží. Po celodenních toulkách v lesích a horách si vaše tělo totiž zaslouží pořádnou dávku relaxu. V resortu také najdete spoustu možností pro sportovní vyžití jak v zimních i letních měsících. Pro děti jsou navíc připraveny animační programy. A rodinná dovolená je tím pádem bez chyby.

Zatočte konečně s prokrastinací!

Máte home office a nedaří se vám do toho zakousnout? Cítíte, že byste raději umyli všechna okna, přebrali všechny věci ve sklepě, zkrátka dělali cokoliv, jen ne práci? Pak by vás mohla zajímat nabídka GrowJOB webninářů. Zaměření na současné dění dává prostor tématům jako jsou například právě home office, produktivita, rozhodování v době nejistoty či udržení návyků.

Odběhněte od stresu do oázy klidu a relaxace

Relax na duši i těle, to jsou termální lázně Velké Losiny. Místo, kde načerpáte novou energii do dalších dní. A vy si to zaloužíte! Odměňte se za svou denní práci a vyrazte odpočívat, hýčkat se a užívat si malebných krás naší české přírody. Lázně jsou zasazeny do rozsáhlého lesoparku s vzrostlými stromy a vzácnými dřevinami, kde si můžete užít parádní poobědovou siestu. Každý člověk však potřebuje pro vnitřní uvolnění něco jiného – pobyt v sauně, v parní lázni, masáž nebo jen procházku v parku. Lázně nabízí řadu pobytů, při kterých dosáhnete intenzivní relaxace a uvolnění.

Najděte si kulturní zážitek přímo pro vás

Po práci legraci, říká se. Nojo, ale kam v Praze vyrazit? Hoďte dumání za hlavu a najděte si to pravé ořechové snadno a na jednom místě. GoOut nabízí širokou škálu kulturních zážitků od divadel, festivalů a koncertů až po výstavy, párty a mnoho dalšího. Třeba takové upršené sobotní odpoledne, vy bloudíte v galerii a necháváte v sobě probudit svou fantazii. Večer možná skočíte na koncert a probudíte v sobě svého vnitřního zpěváka, který jinak řádí jenom ve sprše. Nebo si na skok zajdete rozmazlit chuťové pohárky na nějaký gastro festival?

Vykročte za novými zážitky

Firma Zážitky.cz poskytuje zážitky ve vzduchu, na zemi, ve vodě, rychlé vozy, vznášedla a jiné samohyby, relaxační zážitky a dárky pro krásu, zážitkové víkendy a kurzy. Pro jednotlivce i kolektivy. Zážitek jako dárek pro vás, blízké, zaměstnance či obchodní partnery.

Vybírejte ze široké nabídky dioptrických brýlí

FOKUS Optik je v současnosti největším subjektem v oboru oční optiky v Česku i na Slovensku. Více než 70 let zkušeností vám přináší odbornost i individuální přístup s těmi nejlepšími službami. Ideální řešení pro vás a vaše oči za pomocí nejmodernějších metod měření zraku i výběru dioptrických brýlí. Osobně se můžete obrátit na zkušený personál v jedné ze 160 poboček.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.