zobacek
Cestování

Pohádkový Český ráj

Kouzelná místa kolem Jičína a Turnova jsou plná starých a majestátných hradů, jako je Hrubá Skála nebo Trosky. Najdete tu božskou přírodu Prachovských skal i další potěšení, která lákají k dobrodružným výletům, rodinným dovoleným i obyčejným procházkám.

Celá rodina i parta na výletě

Jestli patříte mezi ty, co cestují s celou rodinou a klidně s sebou přiberou i další kamarády, pak určitě oceníte luxusní a prostorné ubytování v Apartmánech Český Ráj nebo Penzion Na Pohoři, kde budete mít k dispozici celý volnočasový areál. V samém srdci Prachovských skal najdete Ubytování Český Ráj. Pokud chcete mít každá rodina víc soukromí, jsou vám k dispozici byty ve Vile Chutnovka nebo Apartmány Rozárka v Turnově. Jestli chcete se svými nejbližšími být opravdu na samotě u lesa, je pro vás jako stvořený Pension Sněhov
Společně pak můžete vyzkoušet celou řadu dalších aktivit jako je jóga nebo kurzy olejomalby.

Zabydlete se v moderním apartmánu

Příjemné a pohodlné ubytování v nadstandardně vybavených apartmánech v klidném přírodním prostředí, kde pohodu čeří jenom šum korun stromů a zpěv ptáků. Přímo v hotelu si můžete vychutnat wellness. Okolí CHKO Českého Ráje nabízí nejen malebné přírodní scenérie, které vybízí k procházkám a cykloturistice, ale i nádherné hrady a zámky. Denní porci zážitků si tu tedy najdou přírodmilci i kulturní nadšenci. Rodiny s dětmi ocení nedaleké nově zrekonstruované přírodní koupaliště s brouzdalištěm a dětským hřištěm.

Ve dvou v ráji

Vezměte svoji polovičku za pořádnou romantikou. V zámeckém hotelu Hrubá Skála na vás dýchne genius loci mnoha staletí i romantika hradu a jeho legend. Středověký hotel Dětenice vám dá ochutnat středověk ve své tematické restauraci, odkud si odnesete nezapomenutelné zážitky. Jestli si od historie budete potřebovat na chvíli odpočinout, nechte se hýčkat ve Wellness Apartmánech Richtrovi nebo navštivte solnou jeskyni a wellness v nedalekém městečku Semily.

Myslíme na vás.
Benefit Plus

Předchozí článekDalší článek

Zažijte noc ve středověkém stylu

Vraťte se do doby, kterou znáte pouze ze starých filmů a historických románů. Za doprovodu světlonoše vyjdete po starých dřevěných schodech do patra, kde na vás dýchne vůně dřeva a hořících svící. Unikátní prostory hotelu vás zcela pohltí. Dominantou těchto prostor je bezpochyby oheň v otevřeném krbu, který vnáší do atmosféry hotelu to pravé středověké teplo. Ubytování je vhodné pro milovníky nevšední a zážitkové turistiky. Skvělá poloha hotelu nabízí přírodu jako na dlani a hotel samotný pak povýší zážitek z dovolené o mnoho úrovní výš.

Staňte se malířem díky kurzům olejomalby

Štětec v ruce, na paletce škála barev. Jakým odstínem začnete? První tahy mohou být nesmělé, ale čím déle lekce trvá, tím jistější si budete. Díky zkušeným a trpělivým lektorům krok po kroku zvládnete cestu od prázdného plátna k hotovému obrazu. Nepotřebujete nic, než nadšení a ochotu se učit. Materiály a veškeré potřebné věci obdržíte na místě. Nebojte se v sobě konečně probudit vašeho vnitřního Picassa.

Zažijte dobrodružství u prachovských skal

Relax a pohoda v přírodě, kde okolí lemují skály a pohádkové lesy. Klidně prostředí je jen 10 minut vzádelné od Prachovských skal. Také příznivci hradů a zámků si zde přijdou na své. V obci si můžete pronajmout tenisový kurt s umělou trávou. Ubytování je řešeno jednoduše a efektivně pro ty, co nechtějí být limitováni penzí a časem servírování pokrmů. Vařit si totiž budete sami. V pensionu je k dispozici jídelna ledničkou, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou a nádobím. Připravit něco k snědku si můžete také na zahradě u ohně, nebo si půjčit přenosný gril.

Oddechněte si a relaxujte v solné jeskyni

Přesvědčte se o blahodárných účincích solné jeskyně na vlastní kůži. Čeká vás klid, přítmí a spousta času k vlastní relaxaci a utřídění myšlenek. Jeskyně je mimo jiné určena k léčbě respiračních onemocnění, ekzémů, lupénky, podporuje funkci štítné žlázy a výrazným způsobem posiluje imunitu. Je navíc při dodržení určitých pravidel určena jak dětem od batolecího věku, tak dospělým, či seniorům. Užít si ji tedy můžete s celou rodinou.

Ubytujte se na kopci s fantastickým výhledem

Penzion pro celou rodinu i partu přátel situovaný na kopci, ze kterého uvidíte panoramata volných krajin s dominantami Českého Ráje. Okolní trasy napříč přírodou jsou vhodné pro pěší i cyklo turistiku a dojdete snadno k místním hradům či zámkům. A když budete chtít spíše relaxovat, můžete využít zahradní posezení u grilu. K němu připraveno dřevo, dřevěné uhlí a nářadí. Na pozemku rostou stromy a keře, jejichž plody jsou pozorností od majitelů pro vás.

Dopřejte se privátní wellness v Českém Ráji

Absolutní soukromí v romantických wellness apartmánech, kde si můžete vychutnat privátní výřivku a saunu. Ať už romantika ve dvou, nebo oddechová dovolená pro rodinu a přátele - diskrétnost je samozřejmostí. Objekt disponuje dvěma apartmány, kdy každý z nich má obývací pokoj pro poklidné večery a kuchyňku, kde si můžete zahrát na šéf kuchaře. V okolí se dá jak sportovat, tak poznávat kulturní a historické krásy Českého Ráje.

Užijte si dovolenou v zámeckém hotelu

Chcete pořádnou romantiku? Pohádkové ubytování na hradě ze 14. století, který byl později přestavěn na renesanční zámek, vás přenese z reality do snu. Letní terasa s vyhlídkou, sportovní aktivity a wellness procedury jsou ideální kombinací pro vás a váš protějšek. Vyzkoušet můžete panoramatickou saunu, parní lázeň, hamam, koupele a celotělové lázeňské procedury v historických prostorách zámku.

Vydejte se přímo do srdce Českého Ráje

Jednoduché a efektivní ubytování v plně vybaveném objektu v pohádkovém Českém Ráji. Komfortně zařízená vila disponuje třemi byty, kam se vejde celá rodina, ale i velká parta přátel. Okolí je vhodné pro sportovně laděnou dovolenou, cykloturistiku a procházky přírodou. Na zahradě je zastřešené posezení s grilem. Pro všechny hosty je zde připraveno dřevo, dřevěné uhlí a nářadí ke grilu. Hostům je k dispozici také samostatná uzamykatelná místnost na kola.

Navštivte s rodinou CHKO Český Ráj

Komfortní ubytování rodinného typu v klidné části známého města Turnov. Historicky bohaté a snadno dostupné okolí nabízí vyžití pro příznivce kultury a architektury. Cyklo a turistické trasy pak otevírají brány k poznání přírodních krás, kterých je v CHKO Český Ráj mnoho. Apartmány mají samostatný vchod, prostory k úschově kol, lyží, malé zákoutí k posezení venku a případnému grilování.

Užijte si sportovně laděnou dovolenou

Hledáte místo, kde se budete cítit skoro jako na vlastní chatě? Penzion Na Pohoři nabízí komfortní a sportovně laděné ubytování s příjemnou a pohodovou atmosférou v blízkosti lesa a skal. Přímo v areálu je pro děti k dispozici velká trampolína, pískoviště a další atrakce. Starší zabaví mimo jiné fotbálek či petanque. Pro večerní posezení jsou k dispozici ohniště. Penzion disponuje také výbavou pro malé děti a úschovnou kol.

Zařaďte jógu do vaší denní rutiny

Z pozice do pozice, nádech a výdech... věděli jste, že při józe zapojujete i nejhlubší svaly, o kterých jste patrně ani nevěděli, že je máte? Jde o vysoce efektivní cvičení, díky kterému můžete rychle zhubnout, vytvarovat postavu a detoxikovat tělo. Cvičení ale nemá vliv jen na fyzickou schránku. Benefity jógy na psychiku sahají snad ještě dál. Klidnější mysl, vyrovnanost a méně stresu na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.