zobacek
Cestování

Kouzelná místa kolem Třebíče a Telče

I když jsou to dvě odlišná města, mají víc společného, než jen názvy na „T“: malebné okolí a přírodu, překrásné centrum zapsané do světového dědictví UNESCO i atmosféru, která si vás získá. Poznejte je blíž!

Za pohodou a romantikou

Hledáte romantický kout, chcete utéct před světem, odpočívat, a přitom si neodepřít vynikající služby? Co takhle zavítat do Wellness Hotelu Harmony nedaleko Jihlavy a nechat se hýčkat? Nebo si vychutnat masáže přímo v Jihlavě v  masážním studiu Janes? Jestli milujete malebná historická centra, uličky a kouzelnou atmosféru, pak je pro vás třebíčský Pension Eliška jako stvořený. A masáž si zde můžete dopřát ve Wellness Matangi. Jestli jste romantici, gurmáni a navíc oceníte dobré víno, pak byste neměli minout Apartmány Holiday.

Sportovat a poznávat

Je libo trochu adrenalinu? Ano, i tak se dá efektivně odpočívat! Co třeba tandemový seskok padákem v Aeroklubu Vysočina? Nebo raději plachtění? Pak vás nadchne Větrný Jeníkov a jeho kurzy kitingu. Jestli se budete chtít snést zase zpátky na zem, navštivte třeba horolezeckou stěnu, pivovar nebo se projeďte na elektro kolech v Panském dvoře v Telči. Tady si totiž přijdou na své všichni, včetně těch nejmenších dobrodruhů. Ty možná nadchne i ubytování v Rekreačním středisku Jiskra, kde může mít sportovní dovolená mnoho podob.

Se zvířaty za zvířaty

Milujete zvířata? Vezměte je s sebou a navštivte místa, kde najdou i ona spoustu kamarádů. Patří mezi ně i rodinná farma a „turistatek“ Javořice, kde o čtyřnohé společníky nebudete mít nouzi. Jestli vás navíc láká pohled na svět z koňského hřbetu, neměli byste minout rodinný ranč Ztracená Podkova. Kromě jízdy na koních si tu můžete vyzkoušet dokonce i lukostřelbu!

Navštivte oázu klidu a nechte své starosti odplout

Máte za sebou náročný týden a potřebujete vypnout? Dovolte si to. Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. Proč tedy svoje zdraví nepodpořit třeba wellnessem? Dokonalá relaxace v sauně, sklenička šampaňského ve výřivce a večerní hloubková masáž vám starosti vymažou z hlavy. Napětí ve svalech postupně mizí, mysl je jasnější a nová energie se line do žil. Přesně tohle jste potřebovali... Dokonale odpočatí zvládnete vše, co vás čeká.

Na cestách s rodinou a přáteli

Nedaleko Třebíče najdete ještě jiné, neméně zajímavé a krásné město - Jihlavu. V jejím centru leží příjemný Pension Dena, který potěší dospělé skvělým servisem a nejmenší návštěvníky dětským koutkem. Jestli ale chcete, aby vaše ratolesti poznali kouzlo pořádného kempování, vezměte je do Rekreačního střediska Úsvit. Klidně sebou vytáhněte do přírody i další sportovní rodiny. Pro všechny tu bude místa i zábavy dost. Ve Wellness pensionu Medličky si pak díky skvělému servisu odpočinou rodiče a děti se naopak pořádně vyřádí na venkovním hřišti. Myslíme na vás.
Benefit Plus

Předchozí článekDalší článek

Zkuste dovolenou v srdci Vysočiny

Toužíte poznat malebná zákoutí kraje Vysočina? Pak si vychutnejte ubytování přímo v jeho středu! Penzion Dena je ideální místo pro všechny, kteří chtějí mít turistický ruch na dosah. Do pěti minut se totiž pešky dostanete přímo centra města. Nedaleko od něj vám své brány otevře třeba ZOO Jihlava, kde se zabavíte vy i vaše děti. O představení historie regionu a starobylích památek se postará některá z označených tras, které vás provedou okolím. Napojit se na ně můžete přímo z města.

Ubytujte se nedaleko města Třebíč

Hledáte ubytování za příjemnou cenu? A chcete mít okolo hotelu spoustu možností k aktivnímu vyžití? Pension Eliška přivítá nejen cyklisty, o které se také umí postarat. Na své si díky nedalekým zařízením přijdou i milovníci plavání či tenisu. Okolní krásy nedaleko hotelu přímo vybízejí k jejich prozkoumání. Umístění nedaleko centra je skvělou lokalitou i pro firemní večírky či porady.

Spojte snadno ruch města s klidnou přírodou

Poklidná dovolená, nebo krátkodobý pobyt? Ubytování v centru města Třebíč nadchne každého! Památky UNESCO a ruch města na dosah, avšak nedaleko poklidná a ničím nerušená příroda. Jeden den se tedy můžete kochat historickou atmosférou staveb a další den si užívat jízdu na kolech, nebo procházky místní faunou.

Oblažte si své smysly na wellness pobytu

Je libo romantický prodloužený víkend ve dvou? Nebo relax s kamarádkou, pryč od starostí? Hotel HARMONY vás rozmazlí širokou nabídkou wellness služeb. Whirlpool, sauna i relaxační koupele už na vás čekají. S možnostmi výběru neotálí ani v typech pokojů. Od standard, přes comfort až po superrior - volba je jen na vás.

Odjeďte na samotu a žijte chvíli na statku

Rodinná farma na Vysočině. Chov včel a ovcí. Vlastní lanový park v nedalekém lesíku. Místnost s krbem a promítacím plátnem pro 20 osob. V jedné ruce sklenka moštu z domácího ovoce, v druhé sladce vonící medovina. Spát budete pod přikrývkou z ovčí vlny a ticho budou narušovat maximálně cvrči, sova, nebo šum korun stromů. Ničím nerušená pohoda a klid na statku, kde starosti neexistují. Jste v pohádce? Nikoliv... jste v Penzionu Javořice.

Odpočiňte si od civilizace v kempu

Naprostá pohoda na samotě uprostřed lesů. Návrat do dětských let, kdy táborové ubytování znamenalo dva týdny dobrodužství. Zažijte to znovu! V přilehlém lesíku můžete pro své děti uspořádat noční bojovku, nebo denní hon za pokladem! Přímo v areálu je i bazén a několik hřišť, kde můžete společně řádit. Ubytování je skvělé i pro velkou partu přátel, co hledá levný nocleh.

Vyjeďte si na dovolenou na kolech

Sportovní nadšenci by rozhodně měli navštivit rekreační středisko Úsvit. Proč? Protože právě na ně je areál zaměřen. Kromě rodinného přístupu, domácí kuchyně a skvělé lokality si mohou užít třeba beach volejbalové kurty, rybník Smrk s pláží či vybavený sportovní sklad. Areál navíc disponuje úschovnou kol. Po večerech můžete grilovat, využít kiosku s venkovním posezením či uspořádat vlastní diskotéku.

Okořeňte si dovolenou novým zážitkem

Nechcete na dovolené nečinně sedět? Turismu a procházek už máte ale v nohách dost a hledáte zábavu? Panský dvůr Telč nabízí vstupné na expozice, do dětské herny, nebo třeba do lanového centra. Na dětském hřišti najdete ráj pro vaše nejmenší. Stěna na malování, prolézačky, kolotoč a spoustu dalšího! V lanovém centru je na výběr z vyšších i nižších překážek a je jen na vás, na kterou si troufnete.

Prožijte zábavné dny plné adrenalinu

Vítr okolo vás divoce fučí, vy se pevně držíte madla a rychlost jízdy se zvyšuje. Pohání vás vítr a vy zažíváte totální stav beztíže. Ať už na vodě, nebo na sněhu, adrenalin vám bude divoce pulzovat v krvi. Žijete jen jednou, tak proč si ten život neprotkat zážitky?

Napojte se na přírodu díky projížďce na koni

Horké slunce a azurové nebe nad hlavou. Vůně sena, trávy a bzukot hmyzu z luk. Sedíte v sedle a jedete na vyjížďku na koni. Nezáleží na tom, jestli už máte zkušenost, nebo je to vaše první jízda. Pohupujete se do rytmu jeho chůze a necháváte se pomalu unášet fyzicky i v myšlenkách. Čeká vás bezprostřední klid, relaxace a na malý okamžik snad i odpojení od hektického světa.

Pohlédněte na svět z ptačí perspektivy

Snili jste jako malí o tom, že jednou budete létat? Teď si to můžete splnit! Zažijte stav beztíže a buďte chvíli s hlavou doslova v oblacích. Nejdřív se vám do žil vlije pořádná dávka adrenalinu. Po seskoku si vychutnáte smršť endorfinů. Překonali jste sami sebe! Čeká vás už jen Vysočina jako na dlani a volný pád směrem dolů.

Nechte se unést na vlně relaxace

Cítíte, že máte trochu ztuhlou šíji? Nebo jste právě došli z velké tůry a chcete osvěžit svaly? Ať tak či onak, neváhejte si trochu oblažit smysly. Masáže jsou efektivní a tisíce let prověřená technika. Jejich efekt je blahodárný nejen na fyzickou, ale i na psychickou stránku vašeho já. Dopřejte sobě a svému tělu trochu rozmazlujících chvilek, načerpejte novou energii a užijte si slastný pocit uvolňujících se svalů.

Prožijte rodinnou dovolenou aktivně

Celý den se s rodinou toulat v lesích, nebo třeba drandit na kole. Po večeři pak relaxovat na zahradě, zatímco si děti hrají na hotelovém hřišti. Zapadající slunce zlatavě zabarvuje sklenici, ve které máte vychlazené točené pivo. Nebo snad lahodnou sklenku vína? Ze zahrady se ozývá smích vašich ratolestí a večer na vás čeká luxusní wellness s masáží.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.