zobacek
Zdraví

Chcete zjistit, zda máte protilátky na COVID-19?

Využijte své Benefit Plus body trochu netradičně a nechte se otestovat! Přinášíme vám novinku: benefit v podobě krevního testu od AeskuLab, který vám ukáže, jestli protilátky máte, nebo ne. Cenu 700 Kč uhradíte objednávkou v aplikaci. Tu poté předložíte na odběrovém místě a test je váš.

Kdy a proč vlastně jít na testy?

V současné době existují dva způsoby testování. První je výtěrem z nosu a využívá se spíše jako akutní test pacientů, kteří mají příznaky. To odhalí, zda jde o nákazu, či nikoliv. Druhý způsob probíhá odběrem krve, která se pošle na rozbor. Ten odhalí přítomnost protilátek IgG, které si tělo tvoří až po prodělané nemoci. Jejich koncentrace je nejvyšší cca 3 týdny po první nákaze a v krvi pak protilátky přetrvávají nejspíše i několik let.
Krevní test se tedy doporučuje a provádí jenom jedincům, kteří nepozorují zhoršení zdravotního stavu. Naopak - pokud se cítíte zdraví, jedině pak můžete test podstoupit. Pokud jste tedy v posledních měsících zanamenali příznaky virového onemocnění nebo jste prodělali třeba zánět horních dýchacích cest, ale nyní jste již fit, pak test určitě zkuste. Je totiž dost možné, že máte nákazu "za sebou" a protilátky máte vytvořené.

Otestujte si protilátky na COVID-19

Zajímá vás, jestli jste náhodou neprodělali onemocnění covid-19? U spousty lidí se neprojeví žádné, nebo jen velmi malé, příznaky. Tělo si ale obvykle po nemoci vytvoří protilátky, díky kterým je pak schopno s nákazou lépe bojovat. Díky tomuto testu se navíc odhalí nejen promořenost populace. Bude rovněž možno vysledovat jestli je po nákaze nemoc recidivní, po jaké době, případně při jaké hodnotě IgG protilátek v krvi.

Rychlé výsledky a testování po celé ČR

Otestovat se můžete v pracovní dny od 9:30 hodin na 97 odběrových místech, která jsou rozmístěna po celé ČR. „Není třeba se obávat toho, že by zdraví pacienti při testování přišli do kontaktu s nemocnými a nakazili se od nich. V našich odběrových místech pacienty s příznaky nemoci covid-19 vůbec neodebíráme, těm se i nadále doporučuje nejprve kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu,“ vysvětluje Kamil Doležel, ředitel laboratoří AeskuLab.

Výsledky získáte do 48 hodin po odběru krve. AeskuLab vám je zašle zabezpečeným e-mailem. Případně vám je sdělí telefonicky po sdělení hesla.

Více informací o testování naleznete na této stránce. Zaujalo vás to?
Nechte se otestovat zde.

Myslíme na vás.
Benefit Plus

Předchozí článekDalší článek

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.