Benefit Plus - Zdravě žít: Když kariéra víc bere, než dává, je čas na změnu

Zdravě žít: Když kariéra víc bere, než dává, je čas na změnu

V práci trávíme tolik času, že změnit obor když vás nebaví to, co děláte, nebo se zlepšit v tom, co vás naopak baví, je stěžejní. Zabřednout do stereotypu je snad to nejhorší, co vaši kariéru může potkat. Syndrom vyhoření na sebe totiž často nenechá dlouho čekat. A z vaší denní osmihodinovky se stane rázem malé osobní peklo. Tak otevřete okno a trochu vyvětrejte váš pracovní život!

Myslíte si, že teď už je na něco nového pozdě? Nejste sami. Zejména v Česku je fluktuace v zaměstnání pořád takový malý strašák. Spoustu z nás totiž paralyzuje strach z kroku do neznáma, nedůvěra v sebe sama nebo pocit, že na to prostě nemáme. Mozek ze strachu umí vymyslet spoustu důvodů, proč to neudělat. Přitom je to úplný nesmysl a vy na to rozhodně máte.


První krok: směle do toho a půl je hotovo

Kdybyste mi před dvěma lety řekli, že se budu živit psaním, nevěřila bych vám to. A přesto tu teď sedím a píšu pro vás tenhle článek. Stačilo mi jen trocha popostrčení od mojí bývalé šéfové a voilá! Stejně tak ale zvládnete nakopnout i vy sami sebe - skvěle vás to naučí online kurz koučinku od Mindset® Academy. Sami sobě se stanete vaším motivátorem, ale co víc - zkušenosti pak skvěle uplatníte třeba i na vedoucích pozicích, kdy budete motorem vašeho vlastního týmu.

Profíkem na koučink a rozvoj je také Simona Bodláková, která si vás vezme do paráda pomůže vám s oblastmi, ve kterých vám to třeba trochu drhne. Objevíte nové techniky, které zlepší chod firmy, týmu a celkové komunikace napříč dalšími odděleními. Zajímavý je třeba kurz vedení lidí pro introverty.