Benefit Plus - Jak na benefity z cafeterie?

Přestože se benefitový rozpočet stal již standardní součástí zaměstnaneckých benefitů, je jeho čerpání ještě pro mnohé záhadou. Jak tedy na zaměstnanecké benefity, aby vám přinesly co nejvíce?

Kdo může benefity čerpat?

Podle zákona můžete váš benefitový rozpočet čerpat nejen vy, ale také vaši nejbližší rodinní příslušníci. Je tedy naprosto v pořádku, pokud zaplatíte pro celou rodinu například vstup do Aquapalce Čestlice či nové učebnice v Knihy Dobrovský pro vaše děti.

Jaká omezení jsou spojená s čerpáním benefitů?

Jediným limitem, který stanovuje zákon, je limit 20 tisíc Kč na oblast rekreace za 1 kalendářní rok. Pokud ovšem má více členů rodiny svůj benefitový rozpočet, klidně mohou být použity na jednu dovolenou. Pouze je třeba domluvit se s poskytovatelem, aby platbu rozdělil do více částí.


Co lze za benefity čerpat?

Většinou se jedná o služby z oblasti sportu, zdraví, rekreace, kultury a vzdělávání. Můžete nakoupit také tištěné knihy, výrobky zdravotnického charakteru a z optik.


Nevíte, za co své benefity utratit? Inspirujte se v článku Překvapí vás, že můžete čerpat tyto benefity? nebo 5 nejoblíbenějších benefitů.  Zaujmout by vás mohl také článek 3 největší chyby při čerpání benefitů.

Myslíme na vás.
Benefit Plus

Doporučené články

O benefitech

5 nejoblíbenějších tipů z Benefit Plus

Své benefity využíváte ve svém každodenním životě. Tušíte ale, které jsou opravdu ty nejoblíbenější, pokud nepočítáme lékárny? Pojďme se na to podívat a možná se trochu inspirujete.

Číst dále
O benefitech

Překvapí vás, že můžete toto čerpat v rámci Benefit Plus?

Velká část benefitových rozpočtů končí v lékárnách. V hektické době často nemáme čas zkoumat, kde všude benefity čerpat. Navíc nám kolega řekl, že jde prostě do lékárny a tam zaplatí. Nabídka benefitů je ovšem daleko širší a mnohdy se tam najdou věci, které byste rozhodně nečekali...

Číst dále

Nabídka benefitů

Facebook
Instagram
LinkedIn