zobacek
Čas na zábavu

Přivítejme společně divadelní sezónu!

Dny se zkracují a rána se pomalu halí do chladnějšího hávu. Za pár týdnů začne podzim a s ním se pravděpodobně začneme pomalu zavírat před deštěm a fujavicí. Dali jsme proto dohromady tipy na divadla a kina, která letos určitě nesmíte vynechat!

Pražská prkna, co znamenají svět

Pohodový večer po práci, parádní rande nebo třeba setkání v sobotu s přáteli spolehlivě nastartujete v Divadle Na Jezerce. Jen nedaleko od něj se nachází další z věhlasných pražských divadel, a to sice Divadlo Na Fidlovačce. Ať půjdete kamkoli, budete se skvěle bavit díky promyšlenému a zajímavému repertoáru. Necháte se strhnout dramatem, nebo se raději zasmějete nad komediální scénkou? Když počasí dá, doporučujeme procházku po Vyšehradě, který naleznete jen kousíček od obou divadel. Vysoko posazená dominanta Prahy vám poskytne celou metropoli jako na dlani.

Za kulturou po Česku, ale klidně i na výlet

Klasické červené sedačky, pohodovou atmosféru a nadupaný program najdete i v Hálkově městském divadle Nymburk. Stejně dobře se pobavíte a strávíte kvalitní čas v hledišti Východočeského divadla v Pardubicích. Kromě toho je toto „perníčkové město“ výjimečné i pro svou architekturu, tak proč si neudělat výlet a spojit příjemné s… příjemným? A to samé platí i pro Moravské divadlo Olomouc, kde kromě skvělého hereckého obsazení a činoher najdete také operní či baletní představení.

Zábava v Divadle Na Jezerce

I herectví může mít obdivuhodnou rodinnou tradici. A právě silné pouto mnoha generací dalo vzniknout současnému Divadlu Na Jezerce. Návštěvu tohoto rodinného podniku si nesmíte nechat ujít. Ty nejlepší inscenace už na vás čekají. Na jevišti se vám představí lidé, kteří svému řemeslu rozumí. Učili se totiž od dřívějších generací a k herectví mají to nejsilnější pouto. Neváhejte a prostudujte si program Divadla Na Jezerce.

Od živých představení k hrdinům na plátně

Neholdujete moc divadlu a raději se boříte do sedaček v kině? Svou čarovnou atmosférou vás pak rozhodně pohltí pražské Kino Lucerna. Zajímavostí je, že původně měl palác Lucerna být hokejový stadion. Nakonec však musel být narychlo přepracován na velký společenský sál, a to kvůli nevyhovujícím rozměrům. Naopak pokud hledáte trochu undergroundový styl, určitě si vás získá kino Aero, které sídlí na pražském Žižkově, nedaleko od památníku Vítkov. Nečekejte zde ale filmové trháky a připravte se na umělecké a alternativní snímky, které vás rozhodně donutí zamýšlet se nad autorovým sdělením.

Klasika pro milovníky špičkového zvuku

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na klasické multiplexy, kde atmosféra pohltí diváky snad už při první reklamě. Díky dokonalému zvuku a obřímu plátnu totiž v podstatě nebudete vnímat nic jiného. Pořádná nálož popcornu, vychlazená cola a pohodlné sedačky už na vás čekají v Cinestar i Cinema City, která naleznete po celé České republice.

Myslíme na vás.
Benefit Plus
 

Předchozí článekDalší článek

Prozkoumejte repertoár Divadla Na Fidlovačce

Kdo by neznal Divadlo na Fidlovačce? Jedno z nejznámějších pražských divadel má bohatý repertoár a můžete si v něm užít činohru i muzikály, dramata i komedie. Můžete se v něm pobavit, odreagovat a zapomenout na pracovní i soukromé povinnosti. Odměnou za vaši návštěvu budou skvěle zahrané scény v podání známých českých hereckých osobností.

Nymburské Hálkovo divadlo jako zdroj zábavy

V hledišti zhasínají světla, opona se zvedá, příběh začíná. Zní vám to jako lákavá představa dokonale stráveného večera? Potom neváhejte a proměňte ji ve skutečnost. V Hálkově městském divadle se můžete nechat vtáhnout do kouzelného divadelního světa a na chvíli zapomenout na běžné starosti. Vyrazit můžete na hry profesionálních tvůrců i ochotnických nadšenců. Každý z nich přiveze svůj osobitý styl, takže repertoár je opravdu různorodý. Ať už se budete smát, nebo spíš hloubat či dojímat, jistě si odnesete celou řadu silných emocí a prožitků.

Vyrazte vstříc kultuře do pardubického divadla

Užijete si komedie, pohádky, dramata i muzikály. Městské divadlo v Pardubicích patří mezi nejnavštěvovanější a nejprestižnější kulturní stánky pardubického kraje a úspěchy sklízí nejen doma, ale i v dalších městech, kde hostuje. Hlavní scénou divadelního souboru východočeského divadla v Pardubicích je historická budova, která má více než stoletou tradici. Už naše babičky a prababičky se sem chodily odreagovat a užít si hudbu, tanec i mluvené slovo v bravurním podání zdejšího hereckého souboru.

Kulturní náruč divadla v Olomouci

Divadelní scéna s dlouholetou tradicí, to je rozhodně Moravské divadlo Olomouc. Budete svědky nádherných představení s propracovanou choreografií. Díky výborně zvolenému obsazení a bezchybnému zrežírování se jako divák budete cítit fantasticky. Buďte součástí příběhu, nádherná hudba a výprava vás zavedou do jiného světa. Světa kultury, kde si odpočinete a zároveň prožijete různé emoce.

Vyzkoušejte nevšední pražské kino

Kino Aero sídlící na pražském Žižkově představuje velmi zajímavou alternativu ke známým promítacím domům. Zaměřuje na tematické filmy a cykly, a přibližuje se tak více náročnějším divákům, seniorům, dětem i filmovým fajnšmekrům. Jejich reperotár filmů zasahuje až do uměleckých sekvencí, které nejednoho diváka nechají tiše dumat nad dějem a rozezní ve vás kolotoč fantazie. Jedinečný filmový zážitek podpoří lehce "undergroundová" atmosféra kina.

Užijte si film v pražské Lucerně

Chcete si dopřát sledování filmu v luxusním prostředí, jak jej zažívali naši předkové před více než sto lety? Pak navštivte kino Lucerna. Moderní projekce se tam prolínají s tradicí. Uprostřed velkého sálu kina Lucerna na vás dýchnou doby dávno minulé a poskytnou vám skvělý filmový zážitek. Vychutnejte si pocit luxusu v nejnavštěvovanějším kině v republice.

Kino, které vás opravdu vtáhne do děje

Milujete filmové trháky, při kterých se tají dech? Chcete na chvíli zapomenout na realitu a vydat se na cestu spolu s filmovými hrdiny? Potom je Cinema City to pravé místo pro vás. Tato síť multikin uspokojí i nejnáročnější diváky. Kvalitní zvuk, který se rozprostírá všude okolo vás. Obrovské plátno, na kterém vám neunikne ani ten nejmenší detail. Zkrátka budete mít pocit, jakobyste děj prožívali s vašimi filmovými hrdiny.

Užijte si dokonalý zážitek z kina

Je libo 13 multikin po celé české republice? Ve všech najdete vynikající atmosféru, prvotřídní servis a nabídku těch nejlepších filmových novinek. Pohodlně se usaďte, zabořte ruku do svého oblíbeného popcornu a vychutnejte si zážitek, pro který jste přišli. Ať už strhující drama, pohodová komedie, co vás rozesměje či snad napínavý historický román, který rozněžní i ty nejtvrdší - zážitek to bude rozhodně od začátku až do konce. Díky špičkovém zvuku a obrovskému plátnu se na pár chvil přesunete z reality do filmového děje.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.