zobacek
Nejkrásnější Česko

Den jako malovaný v milovaném Brně

Častým paradoxem našich životů bývá, že moc nezkoumáme možnosti měst, ve kterých bydlíme a častěji vyrážíme za zábavou jinam. To samozřejmě není špatně, ale ne nadarmo se říká, že co je doma, to se počítá. Co tedy vlastně nabízí vyhlášená moravská metropole pro místní? Dali jsme dohromady několik tipů, kam vyrazit v Brně, když prší, je hezky, ale i když si prostě jen chcete užít fajn den s rodinou či přáteli.

Pořádná porce zábavy a aktivit


Což takhle dát si… divadlo? Usednout do klasických červených křesel a nechat se unést dějem, autentičností a strhující atmosférou, kterou prkna, která znamenají svět, přináší. Navštivte třeba věhlasné Divadlo Bolka Polívky. Kromě klasického divadelního repertoáru se zde také pořádají výstavy malířů, grafiků a fotografů a koncerty předních českých a slovenských hudebníků. A trochu alternativní zážitek vám nabízí Centrum experimentální divadla, kde vás strhne umělecká atmosféra plná poezie či tance.


Tik, tak, tik tak… kam zvládnete dojít?


Časomíra tiká a vám se neúprosně zkracuje limit na vyřešení úkolu… O co že jde? Jasně, že o únikovou hru! Vyrazte si zařádit do Cyberpunk, kde se proměníte v internetové hackery. Na straně dobra se pokusíte porazit zákeřnou hackerku, která se s nikým rozhodně nemazlí. Nebo raději zkusíte zachránit nebohé pacienty psychiatrické léčebny? BrainFAQ z vás udělá posádku hrdinů, co se musí infiltrovat mezi hospitalizované a zastavit pokusy na lidech, které se tam odehrávají. Mrazivé prostředí vás pohltí a doufejme že dřív než nebezpečí, které tam číhá.


Pro trochu sportu šel bych světa kraj?


To úplně nemusíte, stačí se vydat třeba do hotelu Rakovec, kde si můžete užít bowlingový souboj. Koule pluje po dráze a čas jako by se trochu zpomalil. Bude to tentokrát vytoužený strike? Minimálně si jej ale můžete natrénovat a příště své spoluhráče ohromit. Je libo svižnější tempo? To naberete zase na squashi ve Sportcentrum Ivanovice, kdy každý úder rozhoduje o tom, jestli spoluhráče porazíte. Ale o tom to nakonec přece není, že? Ať prohra, nebo výhra – z načerpaných endorfinů z pohybu budete mít nejlepší pocit.

Nechte stres vyšumět a užijte si spa den

Sklenka sektu, relaxační bazén a horká sauna - scénář jako malovaný, ale furt ne a ne se k někomu dostat? Zastavte na chvilku a dopřejte si odpočinek, který si rozhodně zasloužíte. Vždyť trochu se rozmazlit je báječná věc! Ztuhlé svaly povolí, mysl se zklidní a čas se na chvilku zpomalí... nádech, výdech - teď je to okamžik jen pro vás. Znovu načerpáte energii do dalších dní a budete se cítit jako znovuzrození. Tak to už dál neodkládejte a dopřejte si tenhle balzám nejen pro tělo, ale i duši.

Nechte odpočinout tělo i mysl


Plápolající oheň svíčky, vzduchem linoucí se vonný olej a ruce maséra jemně klouzají po vašem těle. Každý blok se potupně uvolňuje a vy máte po náročném týdnu pocit, že jste v ráji. Zasloužený odpočinek a klid vás čeká ve wellness části hotelu Orea resort Santon, kde vás budou náležitě hýčkat. Zní vám dobře prohřátí svalů v sauně, vířivka a na závěr třeba sklenka lahodného vína? Stejně dobře se o vás ale postarají i ve OnePlus, kde si užijete aromaterapii, ale můžete zkusit podpořit i váš lymfatický systém.


Nezapomínat ani na rozvoj


Co krok, to cvak? Jestli patříte mezi ty, co milují zachycení okamžiků a scenérií na fotku, pak určitě navštivte fotografické kurzy v NICOM. Naučíte se nejen krásné kompozice, ale i základní či pokročilejší práci s technikou, světlem i nastavením clony či závěrky. A pokud nevlastníte fotoaparát – nezoufejte, v nabídce jsou i lekce fotografování mobilem. I na ten se totiž dají pořídit krásné snímky. A co můžete potom fotit? Třeba i vaše fascinující výtvory z kurzu šití v Brno šije. Jehla v ruce, trocha nápadu a snadno si vytvoříte originální a moderní kousek do vaší skříně, který budete hrdě nosit jako jediní na světě. Neváhejte se odvázat a ušít si třeba parádní košili, šaty nebo klidně kalhoty na míru.


Svět benefitů je široký, stejně jako vaše možnosti, jak si s námi osladit život. Tak vzhůru na to!


Myslíme na vás.
Benefit Plus

Předchozí článekDalší článek

Prohlubte svou vášeň k fotografování

Vaše oko vidí svět jinak a baví vás hra kontrastů, úhlů a stínů? S oblibou tyto krásy zachycujete na fotografie, kterými umělecky sdělujete myšlenky? Nebo jste snad ve svém živlu, když fotíte protréty a vužíváte potenciálu okolí, které fotografie dotváří? Pak zvažte návštěvu fotografických kurzů, kde si osvojíte vše od nastavení aparátu, přes práci se světlem a kompozicí až po výsledek, který všem vezme dech. Ať už začátečník, nebo pokročilý - každý si něco najde. Nevlastníte fotoaparát? Vůbec nevadí - v nabídce jsou i kurzy focení mobilem.

Běžte se vyřádit do squashové haly

Zapoťte se, zpevněte si hýžďové a stehenní svaly, vyplavte do žil endorfiny a ještě se u toho dobře bavte! Jak? Stačí zajít na squash a probudit v sobě soutěživou povahu. S každým odrazem míčku stoupá vaše nadšení a jste do hry čím dál, tím více ponoření. Vyhrajete vy, nebo váš soupeř? Napadá vás snad výmluva, že byste rádi, ale nemáte raketu? Ve Sportcentru Ivanovice vám ji rádi půjčí - takže vám ve vašem sportovním utkání nebrání vůbec nic.

Roztočte to na bowlingové dráze!

Venku prší a vy chcete s přáteli trochu zábavy? Vyrazte na bowling! Obtěžkat váhu koule a vybrat tu správnou. Trochu se rozběhnout, vyměřit sílu hodu a směr a voila! Ta chvilka napětí, kdy koule jede po dráze, ostřím zrakem sledujete její směr a doufáte v jediné - strike. Možná padne a možná ne, ale o to tu nakonec nejde. Hlavní je chvilka zábavy pro vás a vaše blízké, se kterými si můžete užít aktivní odpočinek, možná si dát dobré pivo a příjemně si v mezičase popovídat.

Vyřešte záludné hádanky a unikněte z místnosti

Záludné hádanky, zapeklité úkoly a pořádný adrenalin vás čeká na únikovkách v BrainFAQ, kde si procvičíte mozkové závity. Logika a přemýšlení "mimo krabici" nutností - jedině správným vyřešením úkolů se totiž dostanete ven a porazíte vše, co na vás čeká. Různé stupně obtížnost, zábava i strašidelná atmosféra - dokážete společně projít skrz nástrahy, rozluštit připravené léčky a splnit hlavní úkol? Dejte hlavy dohromady a vyberte si tu pravou únikovku pro vás.

Zachraňte svět před hackery na únikovce!

Čas neúprosně běží a na vás je důležitý úkol - zastavit internetovou hackerku, která se snaží zničit lidstvo! Génius svého oboru chce navrátit svět do doby kamenné. Jen vy a váš tým profesionálů je to jediné, co stojí před zánikem společnosti tak, jak ji známe. Dokážete zabránit nahrání škodlivého viru? Adrenalinová únikovka vás vytrhne z reality a probudí pro vás hravého a soutěživého ducha. Společně budete muset dát hlavy dohromady a řešit zajímavé technologické hádanky. Propojujte obvody, ovládejte mechanismy gesty a vydejte se společně do kyberprostoru!

Zažijte něco nového - v alternativním divadle

Když se řekne divadlo, mnohým se jistě vybaví klasické představení s dějovou linkou, dialogy a propracovaným scénářem. Centrum experimentálního divadla však posouvá živou scénu ještě o kus dál, a to sice skrze vysoce umělecká a alternativní vystoupení. V některých se odráží sociálně demografické otázky prostřednictvím tance, jiné vás uchvátí třeba akrobacií - zažít toho můžete spoustu. Kombinace interaktivních technik, video projekcí a hudby vás přenese za hranice reality, kde doopravdy popusíte uzdu vlastní fantazii.

Za kulturou na prkna, co znamenají svět

Hezky se obléct, možná zajít na báječnou večeři a pak se posadit do hlediště a nechat se pohltit dějem. Obohatit si svůj volný čas kulturou je skvělá věc - nejen že přijdete na jiné myšlenky, ale ještě se skvěle pobavíte! O program se postarají herci, zpěváci, tanečníci a další umělci, kterří pro vás mají hromadu různých etud, skečů a scének. O zábavu je tedy rozhodně postaráno! A pokud zrovna neholdujete divadelním představením, nezoufejte - divadelní prostory jsou využívány také pro vystoupení hudebních kapel nebo sólových zpěváků. Ve foyer jsou také pořádány výstavy a vernisáže.

Rozmazlete si tělo i mysl na masáži

Ležíte na masáži a před vámi je několik desítek minut času jen pro vás. Začínáte relaxovat a všechny starosti a shon mizí v dáli. Prsty maséra začínají něžně hýčkat vaše tělo, čímž se uvolňují ztuhlé svaly a napětí. Možná dokonce klimbáte a jen se slastně oddáváte momentu dokonalého odpočinku. Místností se nese tichá, meditační hudba, psychická energie stoupá a najednou je váš den o kapku sladší. "Tohle si musím dopřávat častěji." říkáte si a už se těšíte na další masáž.

Zašijte se na kurzy šití a vykouzlete nový model

Fast fashion z řetězců vás nebaví, dřímá ve vás kreativní duše a chtěli byste nosit pořádně originální kousky? A co takhle ušít si něco sami? Jedinečné modely, které nemá nikdy na světě, vám přímo na míru a přesně podle chuti. Nebo z toho bude parádní dárek, který nadchne snad každého! S jehlou v ruce a díky parádním kurzům a lektorům se můžete prošít k čemukoliv. Od začátečníků až po profíky.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.